Wykładziny dywanowe

Wykładziny dywanowe i czujesz się jak w domu

Niegdyś bardzo popularne w domach i biurach, później wyparte przez systemy podłogowe o niższym wskaźniku absorbcji brudu, wykładziny dywanowe wracają na salony oferując zupełnie nową jakość użytkowania. W zależności od parametrów doskonale sprawdzają się jako:

  • wykładziny biurowe w biurach o niewielkim natężeniu ruchu z zewnątrz (szczególnie w okresie jesienno-zimowym związane jest to z nanoszeniem błota oraz innych zanieczyszczeń z zewnątrz),
  • systemy podłogowe w placówkach opiekuńczo-wychowawczych,
  • dywanowe wykładziny podłogowe w domach i mieszkaniach.

Wśród ich podstawowych zalet należy wymienić właściwości termo- oraz akustoizolacyjne. Pomieszczenie z posadzką wykończoną wykładziną dywanową jest na ogół cieplejsze i bardziej ciche.

Wykładziny dywanowe – klasyfikacja produktu

Decydując się na wykładzinę dywanową warto pamiętać o tym, że jest to niezwykle zróżnicowany system podłogowy o szerokiej gamie parametrów użytkowych. Wybór konkretnego rozwiązania powinien być więc podyktowany naszymi potrzebami, a także specyfiką pomieszczenia, w którym wykładzina będzie eksploatowana.

Klasy użyteczności

Podłogowe wykładziny dywanowe dostępne są w sześciu klasach użyteczności, które określają gdzie dana wykładzina może być użytkowana:

  • klasa 1 to wykładziny domowe przeznaczone do użytkowania w pomieszczeniach o najniższym natężeniu ruchu;
  • klasa 2 to wykładziny domowe o niskiej klasie użyteczności przeznaczone do eksploatacji w pomieszczeniach o małym natężeniu ruchu;
  • klasa 3 to wykładziny domowe średniej klasy użyteczności, które można użytkować w pomieszczeniach o średnim natężeniu ruchu;
  • klasa 4 to wykładziny domowe przeznaczone do użytkowania w salonach i korytarzach, a więc pomieszczeniach o wysokim natężeniu ruchu;
  • klasa 5 to wykładziny dywanowe przeznaczone do użytkowania w obiektach użyteczności publicznej o niskim natężeniu ruchu;
  • klasa 6 to wykładziny dywanowe przeznaczone do użytkowania w obiektach użyteczności publicznej o wysokim natężeniu ruchu.

Inne parametry

Wśród innych parametrów charakteryzujących wykładziny dywanowe warto zwrócić uwagę na: klasy trudnopalności, komfort użytkowania, możliwość stosowania na ogrzewanie podłogowe, właściwości antypoślizgowe, właściwości antystatyczne czy też możliwość użytkowania pod fotelami na kółkach.

Wykładzina dywanowa dla domu i biura

Jesteśmy dystrybutorem wysokiej jakości wykładzin dywanowych renomowanych producentów. W asortymencie posiadamy bogaty wybór rozwiązań dla firm oraz klientów indywidualnych, w tym wykładziny o różnych klasach użyteczności oraz zróżnicowanych właściwościach. Obok sprzedaży wykładzin Naszym Klientom oferujemy kompleksowe doradztwo. Z pomocą naszych ekspertów z łatwością znajdziecie Państwo dywanową wykładzinę podłogową dostosowaną do Państwa oczekiwań i potrzeb.

Wykładziny dywanowe z montażem

Naszą siedzibą jest Warszawa, ale granice Miasta Stołecznego nie określają zasięgu naszej działalności. Usługę montażu możemy wykonać w dowolnym obiekcie zlokalizowanym na terenie miasta Warszawa, jak i całego kraju. Serdecznie zapraszamy do współpracy.

UWAGA!

Dojazd i wycena gratis!

Skontaktuj się z nami!

12 + 2 =

Perform