Wykładzina do biura – jak połączyć estetykę i funkcjonalność?

Wykładzina do biura – jak połączyć estetykę i funkcjonalność?

Biuro to miejsce, które musi być przyjazne pracownikom, a dodatkowo stanowić wizytówkę firmy. Z tego względu ważne jest połączenie funkcjonalności, która ułatwi wykonywanie obowiązków służbowych, a także estetyki, aby zrobić dobre wrażenie na kliencie. Wykładziny biurowe to jeden z podstawowych elementów wyposażenia, który odgrywa ważną rolę w aranżacji wnętrz w firmie.

Wykładzina do biura – dlaczego to dobry wybór?

Przestrzeń biurowa to szczególna kategoria pomieszczeń, których urządzenie musi być zaplanowane w sposób ergonomiczny. Spośród dostępnych pokryć podłogowych, największą popularnością cieszą się wykładziny biurowe. Wyróżniają się one właściwościami, które zostaną docenione zarówno przez pracowników, jak i klientów. Aby wykładzina do biura należycie spełniła swoją funkcję, musi posiadać odpowiednie parametry. Podczas wyboru należy więc zwrócić uwagę na takie cechy jak:

  • Rodzaj włókien – biuro to miejsce często uczęszczane przez klientów i pracowników, dlatego wykładziny biurowe muszą wyróżniać się dużą trwałością. Najlepiej sprawdzą się włókna syntetyczne, które są odporne na ścieranie, a dodatkowo łatwe w czyszczeniu.
  • Długość runa – wykładziny do biura powinny wyróżniać się krótkim włosiem. Mimo że długie, puszyste runo prezentuje się elegancko, to polecane jest raczej do domu. Krótkie włókna są łatwe w czyszczeniu, nie plączą się i nie odkształcają nawet po długim czasie.
  • Klasa użyteczności – każda wykładzina sklasyfikowana jest według klasy użyteczności. Wykładziny biurowe znajdują się w kategorii klas od 31 do 34. Ten rodzaj pokryć podłogowych przeznaczony jest do miejsc często uczęszczanych przez ludzi i wyróżnia się dużo wyższą odpornością niż wykładziny przeznaczone do domu.

Wśród wykładzin biurowych dostępne są warianty w rolce lub płytkach. Oba te warianty mają wady i zalety, dlatego należy się kierować przede wszystkim parametrami pomieszczenia oraz jego użytecznością. Wykładziny do biura w formie płytek są łatwe w montażu i reorganizacji, natomiast w rolce stworzą przestrzeń elegancką i spójną.

Wykładziny biurowe – walory estetyczne

Mimo że podłoga w biurze powinna być przede wszystkim trwała i funkcjonalna, to nie należy zapominać o jej walorach estetycznych. W tym celu należy skupić się na dopasowaniu kolorystycznym wykładziny do biura, gdyż ma to wpływ na wizerunek firmy, użyteczność pomieszczenia, a także wydajność pracowników.

  • W biurze warto postawić na podłogę w stonowanej kolorystyce, gdyż zbyt agresywny kolor oraz nachalne wzory mogą rozpraszać, a nawet rozdrażniać pracowników.
  • Wykładzina biurowa w jasnym odcieniu będzie niepraktycznym rozwiązaniem, gdyż szybko się zabrudzi, a w deszczową pogodę plamy będą jeszcze bardziej widoczne.
  • Najlepiej dobrać kolorystykę do pozostałego wyposażenia, aby wykładzina do biura tworzyła spójne, estetycznie wykończone wnętrze. Za najbardziej uniwersalne uważane są odcienie szarości, niebieskiego i zieleni w ciemniejszej tonacji.

Wykładzina biurowa oprócz dodatkowe elementu estetycznego, wyciszy także wnętrze oraz zapewni odpowiednią izolację termiczną. Dodatkowo wpłynie na bezpieczeństwo pracowników, gdyż zminimalizuje ryzyko poślizgnięcia się na mokrej powierzchni.

UWAGA!

Dojazd i wycena gratis!

Skontaktuj się z nami!

13 + 7 =

Perform