Jaką wykładzinę podłogową wybrać?

Jaką wykładzinę podłogową wybrać?

Wybór podłogi do mieszkania ma duże znaczenie dla późniejszego komfortu oraz funkcjonalności pomieszczeń. Oprócz tradycyjnych paneli drewnianych przykrytych dywanem, istnieją jeszcze inne rozwiązania, z pomocą, których można stworzyć wnętrze przytulne i modnie zaaranżowane. Do wyboru są wykładziny dywanowe oraz elastyczne. Zastanawiasz się, którą z nich wybrać? Podpowiadamy.

Wykładziny dywanowe – wygoda i funkcjonalność

Wiele osób nie wyobraża sobie mieszkania bez miękkich dywanów, które dodają charakteru każdemu wnętrzu. Nie zawsze jednak można dopasować je do wszystkich pomieszczeń, a długie runo, mimo że efektownie się prezentuje, jest trudne w utrzymaniu higienicznych warunków. Wykładziny dywanowe to produkty, którymi można pokryć całą powierzchnię podłogi, jednocześnie ją wyciszając i ocieplając. Są łatwe w czyszczeniu, nie zawijają się na końcach oraz pozwalają stworzyć przestrzeń przytulną i nowoczesną. Wykładziny dywanowe idealnie wyciszają wnętrze oraz zapobiegają utracie ciepła przez podłogę. Kolejną zaletą jest to, że chodzenie po miękkiej powierzchni bosymi stopami zapewnia maksymalne poczucie komfortu. Wykładziny dywanowe sprawdzą się wszędzie tam, gdzie zależy ci na estetyce i komforcie. Szczególnie polecane są do salonów i sypialni, a ze względu na właściwości wyciszające, są dobrym pomysłem na korytarz oraz schody wewnętrzne. Na rynku dostępne ciekawe kolory i wzory wykładzin z przeznaczeniem również do pokoju dziecięco z motywem bajkowym.

Wykładziny elastyczne – praktyczna elegancja

Miłośnicy surowych wnętrz z pewnością docenią zalety wykładzin wykonanych z PVC. W tej kategorii można znaleźć klasyczne podłogi elastyczne oraz nowoczesne panele winylowe stanowiące alternatywę dla tradycyjnych podłóg drewnianych. Wykładziny elastyczne są przede wszystkim trwałe oraz łatwe w utrzymaniu czystości. Nie trzeba skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych oraz specjalnej konserwacji, aby podłoga na długo zachowała swój pierwotny wygląd. Dodatkowo wykładziny winylowe świetnie radzą sobie w trudnych warunkach, dlatego mogą być montowane w kuchni czy w łazience. Zapewniają doskonałą izolację termiczną i akustyczną, a dodatkowo panele winylowe polecane są do pomieszczeń z systemem ogrzewania podłogowego. Ten typ wykładzin występuje w wielu, nawet najbardziej niespotykanych wzorach, a najmodniejsze modele imitują teksturę drewnianych desek, kafelków czy płyt betonowych.

Wykładziny dywanowe czy elastyczne?

Wybór wykładziny podłogowej zależy przede wszystkim od efektu jaki chce się uzyskać oraz warunków panujących w pomieszczeniu. Wykładziny dywanowe nie sprawdzą się w łazience czy kuchni, gdzie panuje wilgoć oraz para wodna, natomiast będą idealnym dopełnieniem sypialni czy pokoju dziecięcego. Wykładziny elastyczne stanowią uniwersalny wariant podłogowy, gdyż można je montować praktycznie wszędzie. Spełnią swoją funkcję zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku, a dostępność wielu wzorów i wersji kolorystycznych pozwoli stworzyć modną aranżację.

UWAGA!

Dojazd i wycena gratis!

Skontaktuj się z nami!

11 + 5 =

Perform