Czy panele winylowe są zdrowe?

Czy panele winylowe są zdrowe?

panele lvtPanele winylowe powstają na bazie tworzy sztucznych. Określenie winylowe odnosi się do polichlorku winylu, popularnego i powszechnie stosowanego tworzywa PCV. Podobnie jak panele laminowane panele winylowe charakteryzują się warstwową budową, która zapewnia ich wytrzymałość i zwiększa parametry użytkowe podłóg elastycznych. Na samym wierzchu paneli znajduje się powłoka winylowa, która chroni podłogę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Zastosowane podczas produkcji paneli winylowych technologie umożliwiają osiągnięcie efektu wizualnego do złudzenia przypominającego naturalne materiały, jakie jak drewno czy kamień. Ale czy podłoga winylowa jest tak samo zdrowa, jak podłoga drewniana?

Panele winylowe, czyli polichlorek winylu w Twoim domu

Polichlorek winylu jest polimerem syntetycznym należącym do grupy polimerów winylowych. Otrzymuje się go w wyniku polimeryzacji chlorku winylu. Ma właściwości termoplastyczne, charakteryzuje się dużą wytrzymałością mechaniczną i jest odporny na działanie większości rozpuszczalników. Polichlorek winylu od lat z sukcesami jest wykorzystywany do wyrobu okien, akcesoriów wykończeniowych i systemów podłogowych. Materiał ten znajduje również zastosowanie w medycynie, w związku z czym można założyć że sam w sobie nie jest szkodliwy dla człowieka. I rzeczywiście, panele winylowe nie emitują szkodliwych oparów, nie powodują reakcji alergicznych i jak dotąd nie odnotowano żadnego przypadku zatrucia się wynikającego z użytkowania podłogi winylowej zgodnie z jej przeznaczeniem. Ale to nie wszystko.

Łatwość utrzymania w czystości

Panele winylowe od dawna stanowią zdrową alternatywę dla alergików i astmatyków. Dlaczego? Swoją popularność w tym zakresie zawdzięczają właściwościom antystatycznym, dzięki którym nie przyciągają kurzu i są łatwe w czyszczeniu. Panele winylowe charakteryzują się również podwyższoną odpornością na błoto oraz szereg innych zabrudzeń, które można usunąć z ich powierzchni przy użyciu letniej wody i lekkiego detergentu. Jako, że nie wymagają zastosowania silnych substancji czyszczących, ani dodatkowych środków konserwujących są podwójnie bezpieczne dla zdrowia. Bez obaw można je montować w sypialniach, pokojach dziecięcych, a także różnego rodzaju placówkach wychowawczych i opiekuńczych. Doskonale sprawdzają się w żłobkach i przedszkolach, a także domach seniorów i gabinetach lekarskich – wszędzie tam, gdzie zależy nam na stworzeniu przyjaznej atmosfery przy jednoczesnym zachowaniu wysokich standardów czystości.

UWAGA!

Dojazd i wycena gratis!

Skontaktuj się z nami!

5 + 6 =

Perform